Zmenšiť textZväčšiť text

Súčasnosť

Abrahámovce sa nachádzajú v nadmorskej výške 736 metrov, približne v strede cesty medzi mestami Kežmarok, Poprad (18 km), Levoča (16 km) a Spišská Nová Ves (16 km), na úpätí Levočských vrchov. Najbližšie a najlepšie spojenie je do okresného mesta Kežmarok, ktoré je vzdialené 12 km od obce. Súčasťou obce Abrahámovce je časť Pikovce. V minulosti väčšia časť obyvateľstva bývala v tejto časti. Ale táto časť bola od hlavnej cesty Kežmarok - Levoča vzdialená, obyvatelia obce postupne postavili nové domy v časti Abrahámovce. Táto časť sa za posledných 10 rokov využíva hlavne na rekreačné účely, postavených a rozstavaných rekreačných chát je 30.

Obec Abrahámovce má v súčasnosti 248 obyvateľov. V obci je vybudovaný vodovod, ktorého vodný zdroj už nestačil zásobovať obec pitnou vodou. Z tohto dôvodu bola v roku 2005 realizovaná stavba – posilnenie vodného zdroja v Abrahámovciach. V roku 2003 bola obec splynofikovaná. Začiatkom roku 2005 sa taktiež uskutočnila výmena elektrického vedenia v chatovej osade Pikovce. Nové vedenie nahradilo staré – 50. ročné.

Obec má veľmi výhodnú polohu na uskutočňovanie vychádzok či už do okolitej prírody, alebo na návštevy kultúrnych pamiatok. Z obce je to na skok do kráľovského mesta Kežmarok, kde sa nachádza nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok. 15 km východne leží mesto Levoča, ktoré sa tiež môže pochváliť svojou históriou. Mesto Poprad, ako vstupná brána do Vysokých Tatier sa nachádza len 15 kilometrov západne od našej obce. Ak sa vyberiete smerom na juh, tak po 16 km dorazíte do mesta Spišská Nová Ves, ktorá je vstupnou bránou do Národného parku Slovenský raj. V letných mesiacoch sa môžete okúpať v termálnom kúpalisku v neďalekom Vrbove ( 4 km.), ktorého voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus.

Pevne verím, že krásna príroda, pohostinní ľudia, ale aj tieto miliónové investície pritiahnu do našej krásnej obce viac a viac turistov či už zo Slovenska alebo zo zahraničia.